MENIU

Merūnas pristato išskirtinius koncertus „Muzika – Lietuvai“

2016-05-05

Spalio mėnesį įvyks išskirtiniai  garsiausio  jaunosios kartos  tenoro Merūno Vitulskio  koncertai su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (dirigentas Gintaras Rinkevičius) ir naujojo albumo „Muzika – Lietuvai“ pristatymas.  Koncertai „Muzika – Lietuvai“ :  spalio 22 d. – Klaipėdoje, „Švyturio arenoje“, 28 d. – Vilniuje, „Siemens arenoje“,  30 d. – Kaune „Žalgirio arenoje“.

Merūnas Vitulskis, arba tiesiog Merūnas – vienas gražiausių Europos balsų.

Per pastaruosius kelerius  metus jam pavyko pasiekti tokį tarptautinį pripažinimą, koks tenka nedaugeliui jaunųjų solistų. Italija, Austrija, Šveicarija, JAV, Kanada,  Prancūzija, Liuksemburgas, Ispanija, Didžioji Britanija, Airija, Vokietija, Rusija, Estija, Latvija, Baltarusija  – šalys, kuriose operos gerbėjai apdovanojo jį gausiais aplodismentais. Operos kritikai ir užsienio spauda jį vadina "spalvingo vokalo ir belcanto vokalo savininku", Gerbėjai nešykšti ir itin drąsių palyginimų: „lietuviškasis Caruso“ arba „naujasis Pavarotti“.

Kad ir kaip saldžiai skambėtų komplimentai, Merūnas nelinkęs jų sureikšminti.  Vis dažniau užsienyje koncertuojantis atlikėjas sako, kad niekada nesirengia užmiršti, kur jo šaknys. „Po koncertų, visada skubu namo – į Lietuvą. Čia mano žemė, mano šeima, čia gimė mano sūnūs ir tai niekada nepasikeis“, – sako Merūnas,  pristatydamas savo naująjį albumą ir išskirtinių koncertų seriją „Muzika- Lietuvai“.

Merūnas visada pasižymėjo unikaliu talentu derinti klasikinį žanrą su populiariąja muzika. Išgarsėjęs televizijos projekte „Kelias į žvaigždes“,  jis užkariavo visos Lietuvos simpatijas. Merūnas prisipažįsta, kad, nepaisant vis didesnės sėkmės operos scenoje, širdyje jis išliko toks pat paprastas vaikinas, koks buvo, kai  paauglystėje dirbo statybose, kad baigtų mokslus ir  padėtų jį auginusioms močiutei ir tetai.

„Muzika – Lietuvai“ – labai  nuoširdus ir aiškus pavadinimas. Jis labai tiksliai nusako būsimojo albumo ir koncertų esmę. „Man  - didžiausias džiaugsmas dainuoti lietuviškai ir Lietuvoje. Esu laimingas, kad turiu galimybę šiemet surengti ypač didelius ir galingus koncertus su  Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir  gerbiamu dirigentu Gintaru Rinkevičiumi“, – sako Merūnas.

Albumas „Muzika – Lietuvai“, kurį jis pristatys koncertuose, taps didele staigmena gerbėjams. Tai jau trečiasis dainininko  išleidžiamas albumas, tačiau pirmasis, kuriame vien originalios, specialiai jam sukurtos dainos. Muziką naujiems kūriniams sukūrė kompozitorius Kipras Mašanauskas, žodžius – Marijus Mikutavičius, Romas Lileikis, Rimvydas Stankevičius ir pats Merūnas.

Koncerte taip pat skambės nuostabias Merūno balso galimybes atskleidžiantys pasaulinės klasikos kūriniai.

Specialiai koncertams rengiama netradicinės konstrukcijos scena. Pasirodymą lydės išskirtinis  vizualinis apipavidalinimas. Ypač didelis dėmesys  bus skiriamas itin kokybiškam tiek dainininko, tiek ir viso orkestro įgarsinimui.