MENIU

Ani Lorak

2016-05-13

Lapkričio 29 d. solinį koncertą Vilniuje surengs Ani Lorak – auksiniu Ukrainos balsu tituluojama atlikėja pasirodys „Siemens“ arenoje. Šou, kuriame skambės ir naujos Ani Lorak dainos, ir puikiai žinomi hitai, pasakos jos pačios, mergaitės iš nedidelio miestelio, svajojusios apie dainininkės karjerą, istoriją.

Ani Lorak, kurios tikrasis vardas – Karolina Kuiek, kelias į profesionalų muzikos pasaulį prasidėjo dar 1992-aisiais. Nugalėjusi dainų konkurse „Первоцве́т“, Karolina susipažino su prodiuseriu Jurijumi Faliosu ir pasirašė savo pirmąjį profesionalų kontraktą. Tuomet jai tebuvo keturiolika. Dainininkės slapyvardis Ani Lorak gimė dar po kelerių metų – Karolina, besirengdama dalyvauti TV laidos „Ryto žvaigždė“ konkurse sužinojo, kad jame jau yra viena dainininkė tokiu pat vardu. Išeitį mergina surado savo vardą perskaičiusi iš kito galo ir nuo tada scenoje prisistato Ani Lorak.

Laimėjusi „Ryto žvaigždėje“ ir „Big Apple Music“ konkurse JAV bei išpopuliarėjusi visoje Ukrainoje, Ani tapo jauniausia šalyje dainininke, kuri buvo pripažinta „Nusipelniusia Ukrainos artiste“ – jai tuomet buvo tik 19-a. Debiutinis Ani Lorak albumas „Noriu skristi“ („Хочу Летать“) pasirodė 1996-aisiais. Nuo to laiko atlikėja išleido dar 11 albumų, kurių paskutinis - „Uždek širdį“ („Зажигай Сердце“) - buvo išliestas 2013 m.

2008 m. Ani Lorak atstovavo Ukrainai tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija“ – su daina „Shady Lady“ pasirodžiusi dainininkė nusileido tik konkurse tąkart nugalėjusiam Dimai Bilanui ir liko antra.

Ani Lorak – ne tik populiari dainininkė. Jos biografijoje – ne vienas vaidmuo muzikiniuose filmuose ir miuzikluose, Ani taip pat įgarsino keletą animacinių filmų, bendradarbiavo išleidžiant tris knygas. Kartu su vyru dainininkė valdo maitinimo ir kelionių organizavimo verslą. Ukrainoje Ani Lorak žinoma ir dėl savo labdaringos veiklos – už jos indėlį kovojant su AIDS atlikėja sulaukė padėkų iš „UNICEF“ ir Jungtinių Tautų organizacijos.