MENIU

„Lietuvos rytą“ papildė žaidėjas Joshas Akognonas

2016-11-23

Šį sezoną su Vitorijos „Baskonia“ Eurolygoje pradėjęs Joshas Akognonas keliasi į Vilnių. Su 30-mečiu 180 cm ūgio įžaidėju „Lietuvos rytas“ pasirašė kontraktą iki sezono pabaigos.

Kalifornijos valstijoje JAV gimęs J.Akognonas turi ir Nigerijos pilietybę. Šios šalies rinktinei jis atstovavo 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Ten krepšininkas pasirodė visose penkeriose rungtynėse, vidutiniškai rinko 10,6 taško, atliko 1,8 perdavimo. Nigerijos 80:89 pralaimėtoje dvikovoje su Lietuvos rinktine J.Akognonas per 15 min. pelnė 7 taškus.

Praėjusį spalį vieno mėnesio kontraktą su „Baskonia“ pasirašęs J.Akognonas Eurolygoje pasirodė 5 mačuose, vidutiniškai per 12 min. įmesdavo 3,8 taško ir atliko 1,2 perdavimo. Per antrojo turo rungtynes su „Žalgiriu“, kurias kauniečiai namie laimėjo 78:73, Ispanijos klubo legionierius per 20 min. pelnė 4 taškus.

Šiame Ispanijos čempionate J.Akognonas taip pat žaidė 5 rungtynes, vidutiniškai per 18 min. rinko 12,6 taško, atlikdavo 1 perdavimą.

„Joshas – patyręs, atletiškas gynėjas. Jis buvo mūsų kandidatų sąraše dar prieš šį sezoną, bet tada nepavyko susitarti, – lrytas.lt sakė „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas. – Tikimės, kad pažaidęs Vitorijoje jis prisijungs prie mūsų būdamas geros formos. Josho individualios savybės, pritaikytos mūsų komandiniam žaidimui, tikrai gali duoti papildomos naudos“.

Į Vilnių iš JAV J.Akognonas turėtų atskristi artimiausiomis dienomis. Po žaidimo NCAA pirmenybėse J.Akognonas profesionalo karjerą pradėjo 2009-aisiais – pirmoji jo stotelė buvo Talino „Kalev/Cramo“ klubas Estijoje.

Paskui jis pakaitomis rungtyniavo Kinijos lygoje (ten 2011, 2013 ir 2015 m. buvo geriausias tritaškininkas) ir NBA Plėtojimosi lygoje (NBDL), o Europoje dar atstovavo serbų Belgrado „Partizan“ (2015 m.) ir italų Sasario „Dinamo“ (2016 m.) komandoms. 2013-ųjų balandį J.Akognonas su NBA klubu „Dallas Mavericks“ pasirašė 10 dienų kontraktą, kurį paskui pratęsė iki sezono pabaigos.